• UBEZPIECZENIE

Informujemy, że do końca września można zgłosić dziecko do ubezpieczenia, opłacając w sekretariacie jednorazową składkę w wysokości 36 zł. Jednocześnie informujemy, że przystąpienie do ubezpieczenia ma charakter dobrowolny.

• PROFILAKTYKA WSZAWICY

• Drodzy Rodzice,
          prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

Problem wszawicy w przedszkolach i szkołach nigdy nie przestał być aktualny. W ostatnich latach znacząco się nasilił  i z pewną częstotliwością powraca do placówek edukacyjnych

. Niewiele osób wie, że zarażenie wszawicą może przytrafić się każdemu dziecku i nie jest to skutek braku higieny, czy złej sytuacji materialnej rodziny.

Jak rozpoznać wszy u dzieci?
          Najbardziej charakterystycznym objawem wszawicy jest świąd głowy, otarcia, zaczerwienienia czy grudki spowodowane drapaniem swędzącej skóry głowy. U nasady włosów pojawiają się białe jaja zwane gnidami, często mylone z łupieżem. Jaja wszy (gnidy) mają regularny kształt i trudno je usunąć. Aby się przekonać czy są to gnidy należy użyć grzebienia o gęstych ząbkach. Jeśli gnidy uda się wyczesać, wówczas możemy być pewni, że to wszawica. Jeżeli już wiemy, że „moje dziecko ma wszy” zachowajmy spokój i bez wstydu rozpocznijmy leczenie.

W jaki sposób walczyć z wszawicą?

W leczeniu wszawicy warto skorzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych preparatów, które nie powodują alergii i nie drażnią skóry głowy. Preparaty te można zakupić w aptece.

Zachęcamy do zapoznania  z informacją przygotowaną przez Główny Inspektorat Sanitarny.

wszawica_broszura_a51.pdf

• ZEBRANIE RODZICÓW

• DZIECI Z GR. I, II, III ODBĘDZIE SIĘ  - 5 WRZEŚNIA O GODZ. 1630
          • DZIECI Z GR. VI i  VII ODBĘDZIE SIĘ -  6 WRZEŚNIA O GODZ. 1630
          • DZIECI Z GR. IV i V ODBĘDZIE SIĘ  - 7 WRZEŚNIA O GODZ. 1630

( ZE WZGLĘDU NA OMAWIANIE ISTOTNYCH SPRAW OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA)

• DZIEŃ OTWARTY DLA DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH

• DRODZY RODZICE!!!

Przypominamy o dniu otwartym dla dzieci nowo przyjętych, który odbędzie się 28 czerwca 2022 r. o godz. 17.00. Ze względu na ograniczoną przestrzeń proszę o przybycie jednego rodzica z dzieckiem.

• WAŻNE

• DRODZY RODZICE!!!

Informujemy, że po kiermaszu zostało jeszcze kilka pozycji kart pracy na rok szkolny 2022/2023. Osoby zainteresowane zakupem zapraszamy do sekretariatu. Szczegółowe informacje dotyczące tytułów i cen pakietu zostały Państwu przesłane mailem.

• KIERMASZ - 14.06.2022 godz. 13.00 - 16.30

• Przypominamy, że 14 czerwca w godzinach od 13.00 do 16.30 w placówce odbędzie się kiermasz, na którym możecie się Państwo zaopatrzyć w karty pracy dla dziecka na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowe informacje dotyczące tytułów i cen pakietu zostały Państwu przesłane mailem.

• ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

• DRODZY RODZICE!!!

Przypominamy o zebraniu rodziców dzieci nowoprzyjętych, które odbędzie się 14 czerwca 2022 r. o godz. 16.30.  Ze względu na ograniczoną przestrzeń proszę o przybycie jednego rodzica bez dziecka.

Przed zebraniem, w godzinach od 13.00 do 16.30 w placówce odbędzie się kiermasz, na którym możecie się Państwo zaopatrzyć w karty pracy dla dziecka na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowe informacje dotyczące tytułów i cen pakietu zostały Państwu przesłane mailem.

• Deklaracja woli

• Drodzy Rodzice

Od 2 czerwca u pań woźnych dostępne są druki „Deklaracji woli” na kolejny rok szkolny. Proszę o ich wypełnienie i dostarczenie najpóźniej do 24 czerwca. Druki są również do pobrania ze strony internetowej przedszkola.

Beata Bryzik

dyrektor przedszkola

Deklaracja_woli.docx

• FESTYN RODZINNY

8 czerwca 2022 r.

Zwracamy się do Was z prośbą o uatrakcyjnienie naszego „festynowego bufetu” o Wasze wypieki. Przygotowane ciasta można przekazać rano w dzień festynu w ręce pań woźnych (prosimy o podpisanie blach).

Liczymy na Wasze zaangażowanie

1600 – rozpoczęcie festynu

• Zabawa z wodzirejem

1615 – zebranie się dzieci z wszystkich grup przed schodami

1620 – występ gr. II

1625 – występ gr. I

1630 – występ gr. III

1635 – występ gr. IV

1640 – występ gr. V

1645 – występ gr. VI

1650 – występ gr. VII

1655 – Zabawy z wodzirejem

Ponadto zapraszamy do korzystania z darmowych atrakcji:

- dmuchany zamek

- malowanie twarzy

- tatuaże

- balonowe ozdoby

- bańki mydlane

- Straż Miejska

- konkurs plastyczny pt.: „ Na 35 urodziny stworzymy przedszkole, o którym marzymy”

Dodatkowo zapraszamy do:

- loterii fantowej w formie „cegiełek”- „PRZEDSZKOLE WSPOMAGAMY CEGIEŁKĘ OPŁACAMY”– minimalny koszt cegiełki 5 zł (proszę przygotować drobne pieniążki)

Aby nasze ciało nie zgłodniało zapraszamy na:

- grilla

- bigos

- kawę, herbatę

- ciasto

- watę cukrową i popcorn

1715 – rozpoczęcie konkursu plastycznego dla rodzin

1830 – podsumowanie festynu

- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

- losowanie nagrody głównej w loterii fantowej

1900 – zakończenie festynu

• Wyjście do CHCK-u na przedstawienie "Lampa Aladyna"

• Przypominamy, że 31 maja dzieci, które mają opłacone wyjście, wychodzą do CHCK – u na przedstawienie teatru muzycznego pt. „Cudowna Lampa Aladyna”.

gr. III„Sówki” – śniadanie – godz. 7.30

wyjście    – godz. 8.00

spektakl   – godz. 8.30

gr. I, II, IV, V, VI, VII –  śniadanie – godz. 8.45

wyjście    – godz. 9.30

spektakl   – godz.10.15

Prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci.