• Przedszkole zostało utworzone  1 lutego 1987roku. Dyrektorem została pani mgr Danuta Sikora. Pierwszy rok szkolny rozpoczął się 01.09.1987 r.
          Przedszkole mieści się przy ul. Wandy 34, w wolno stojącym, dużym budynku. Jego atutem jest okazały ogród, wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych. Budynek i przylegający do niego ogród znajdują się na terenie ogrodzonym. W przedszkolu funkcjonuje siedem grup, w tym jedna integracyjna dla dzieci z niedosłuchem.
          Placówka posiada siedem sal dydaktycznych wyposażonych w meble i pomoce dydaktyczne, małą salę do prowadzenia zajęć i zabaw ruchowych,gabinet do terapii logopedycznej oraz psychologiczno-pedagogicznej, ogród przedszkolny oraz zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne.
          W 2004 roku zdobyliśmy Polski Certyfikat Jakości „Partnerskie Przedszkole” im. I.Dzierzgowskiej. Jako jedyne przedszkole w mieście otrzymaliśmy go ponownie na lata 2010/2015.
          W 2005 r. powstał oddział integracyjny dla dzieci niedosłyszących.
          W 2009 r.  dyrektorem placówki została pani mgr Beata Bryzik.
          W 2011 roku zdobyliśmy miejski certyfikat „Bezpieczne Przedszkole”
          Początkowo przedszkole posiadało cztery oddziały. W 2013 roku powstał oddział popołudniowy dla 3 – 4 latków.
          Od 2015 roku oddział popołudniowy został przekształcony w oddział V.
          W 2017 roku powstał oddział VI.
          W 2019 roku powstał oddział VII.