• Cykl szkoleń dla rodziców - PPP

• Drodzy Rodzice

Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna zaprasza na  cykl szkoleń dla rodziców opartych na Szkole dla Rodziców i wychowawców .

Pierwsze spotkanie : 20.11.2021 r sobota godz.15.00 – 16.00

„Ja – jako rodzic”

Pierwsze spotkanie poświęcone będzie:

·     Pogłębieniu samoświadomości oraz rozumieniu roli rodzica

·     Budowaniu refleksji poprzez poznanie stylów wychowawczych i czynników, które wpływają na wybór strategii wychowawczej

·    Dostarczeniu wiedzy z zakresu skuteczności wychowawczej, czyli co jest ważne
          w wychowaniu i czym jest rodzicielstwo bliskości

prowadząca- Edyta Naczulska - certyfikowany terapeuta

PPP Chorzow is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Szkoła dla Rodziców online cz.1 - "Ja jako rodzic", prowadząca Edyta Naczulska

Time: Nov 20, 2021 02:45 PM Warsaw

• Przedszkolny konkurs plastyczny

• Drodzy Rodzice

Jak co roku, zapraszamy Was do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie plastycznym pt.:

NIECH ANIOŁEK MIŁOŚCI  WE WSZYSTKICH DOMACH GOŚCI”.

Prace można wykonać w następujących kategoriach:

• płaska (A4)
          • lub przestrzenna (do 20 cm).

Na prace czekamy do 10 grudnia. Podpisane prace prosimy składać w sekretariacie.

• Warsztaty "Zrób Misia"

• Informujemy, że 19 listopada od godz. 8.00 odbędą się warsztaty pt.: „Zrób Misia”. Dzieci będą miały możliwość wykonania swojego, niepowtarzalnego misia.
          Przypominamy koszt warsztatów wynosi 24 zł.

godz. 8.00 - 9.00 - gr. V
          godz. 9.00 - 10.00n - gr. I (śniadanie 8.30)
          godz. 10.00 - 11.00 gr. II
          godz. 11.00 -12.00 - gr. IV
          godz. 12.00 -13.00 - gr. VI (obiad 11.30)

• Drodzy rodzice

Informujemy, że nasze przedszkole otrzymało wsparcie finansowe z realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025”.

Wsparcie to pozwoli nam na zakup nowości czytelniczych oraz promocję czytelnictwa.

• Szkoła do hymnu

• Informujemy, że 10 listopada ( tj. środa) o godz. 11.11 przyłączymy się do akcji Szkoła do hymnu.
          W związku z tym prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane na biało-czerwono.

• Spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży

• Informujemy, że w dniu jutrzejszym w ramach „MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK” odbędzie się spotkanie z Marcinem Koziołem, autorem książek dla dzieci i młodzieży.
          Spotkanie będzie miało formę
          SHOW przyrodnicze – zabawy przyrodnicze i ekologiczne na podstawie książek w/w autora.

• KAMPANIA EFSA „WYBIERAJ BEZPIECZNĄ ŻYWNOŚĆ”

• W dniu 26.10.2021 odbyło się szkolenie dotyczące promowania Kampanii EFSA  ” Wybieraj bezpieczną żywność”, w którym Przedszkole wzięło udział.

Celem kampanii jest uświadomienie konsumentom jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności odgrywa nauka. . Ma ona również pomóc konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących codziennych wyborów żywieniowych. Wybór i przygotowanie posiłków dla siebie, przyjaciół lub członków rodziny to duża odpowiedzialność. Danie powinno być nie tylko smaczne i apetyczne, powinniśmy też mieć pewność, że użyte składniki są świeże, a potrawa nie zawiera niepożądanych alergenów, zaś wszystkie użyte produkty były prawidłowo przechowywane i przygotowane .O bezpieczeństwo żywności, którą spożywają mieszkańcy Europy dba ESFA(Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) i jej lokalne odpowiedniki – krajowe urzędy i instytucje naukowe. W Polsce wiele z tych instytucji współpracuje z EFSA i wspiera działania Urzędu. Główny Inspektorat Sanitarny zaangażowany w kampanię EFSA z kolei nadzoruje i kreuje działania mające na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli.

Więcej informacji na temat kampanii EFSA #EUChooseSafeFood dostępnych jest na stronie:

• WAŻNE

• Planując właściwą organizację pracy na dzień 12.11.2021 tj. piątek, (11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - przedszkole nieczynne) prosimy Rodziców o dokonanie zapisu dzieci na w/w dzień na listę, która znajduje się w holu do dnia 02.11.2021 r.

Bardzo dziękujemy, ponieważ ułatwi nam to zamówienie i zakup środków żywności.

• Doróbka zdjęć "Kucharz"

• Informujemy, że 28 października o godz. 12.00 będzie robiona doróbka zdjęć sesja „Kucharz”.

Grupa I „Żabki”         – godz. 8.30

Grupa II „Biedronki”  – godz. 8.45

Grupa III „Sówki”      – godz. 9.00 (śniadanie 8.30)

Grupa IV „Jeżyki”     – godz. 9.15