• DYŻUR WAKACYJNY

W związku z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Chorzowa, w tym roku szkolnym nasza placówka pełni dyżur wakacyjny w miesiącu SIERPNIU.

Listy zapisów oraz druki oświadczeń będą dostępne od 11 do 28 kwietnia br. w sekretariacie. W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt.

Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur letni jest uregulowanie zobowiązań finansowych wobec placówki.  W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci obojga rodziców pracujących.

Informacja uzupełniająca

W uzasadnionych przypadkach, jeżeli rodzic/opiekun dziecka nie może zapewnić opieki dziecku w miesiącu lipcu, to prosimy aby zgłosić ten fakt w sekretariacie. Dyrektor Przedszkola nr 27 zabezpieczy miejsce w innym przedszkolu, dyżurującym w miesiącu lipcu.

• Zdjęcia - sesja Wiosna oraz sesja Tablo

Informujemy, że 24 marca od godz. 8.30 będą robione zdjęcia - sesja „Wiosna” dla wszystkich dzieci oraz sesja „Tablo” dla dzieci, które od września pójdą do szkoły.

W sesji „Tablo” będą robione również zdjęcia legitymacyjne.

• ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Pragniemy wspomóc  Fundację Ekologiczną ARKA w ogólnopolskiej akcji zbiórki książek.
          Akcja, do której chcemy Państwa zachęcić nie wymaga wielkiego poświęcenia. Zbieramy książki już przeczytane, odpoczywające na półkach naszych domowych biblioteczek. Zebrane książki przekażemy Fundacji ARKA, która zorganizuje kiermasz, a uzyskane fundusze przeznaczy na zakup warzyw dla koni mieszkających w Przystani Ocalenie.

Prosimy o książki:

• książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
          • książki kucharskie, przewodniki, poradniki itp.,
          • książki wydane po 1990 roku,
          • książki nowe lub używane w dobrym stanie

Tych książek NIE zbieramy:

• lektur i podręczników szkolnych,
          • podręczników informatycznych, encyklopedii, słowników, kodeksów,
          • czasopism i gazet,
          • książek religijnych.

KSIĄŻKI ZBIERAMY DO 27 MARCA br.

• Konkurs plastyczno-techniczny "Maska teatralna"

Ogłaszamy konkurs plastyczno – techniczny pt. „Maska teatralna”.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie maski teatralnej w formie płaskiej lub przestrzennej wybraną przez siebie techniką przy użyciu dowolnych materiałów.

Praca konkursowa nie może przekraczać rozmiaru A4 (zarówno płaska, jak i przestrzenna). Każda praca powinna opatrzona być metryczką (naklejoną na odwrocie pracy, bądź doczepioną w sposób trwały do pracy): imię i nazwisko, wiek autora, grupa.

Prace przekazywane na konkurs mają być pracami samodzielnie wykonanymi przez dzieci pod kierunkiem rodzica.

Konkurs rozpoczyna się 1 marca 2023r. i trwać będzie do 24 marca 2023r.

Liczymy na Państwa zaangażowanie

• AKCJA - DAJ WŁOS!

• Szanowni Państwo,
          serdecznie zachęcamy do udziału w akcji "Daj włos!". To wydarzenie podczas którego osoby mające długie włosy (do obcięcia min.35 cm) mogą zrobić sobie i innym wyjątkowy prezent. W Dzień Kobiet będzie okazja, aby bezpłatnie obciąć włosy i zyskać nową fryzurę. Obcięte warkocze będą przekazane Fundacji Rak'n'Roll i zostaną z nich zrobione peruki dla osób po leczeniu onkologicznym.
          Akcja odbywa się po raz 6 w profesjonalnych salonach fryzjerskich w Chorzowie, uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Chorzów.
          Szczegóły na plakacie.

Daj_wlos_-_plakat_2023.pdf​​​​​​​

• BAL KARNAWAŁWY

Informujemy, że 10 lutego od godz. 9.30 do godz. 11.30 w naszym przedszkolu, w każdej grupie,odbędzie się bal karnawałowy.
          W dzień balu będą robione zdjęcia przez firmę fotograficzną „Foto Gama” już od godz. 8.15.

Grupa I „Żabki”       – godz. 8.15
          Grupa II „Tygrysy”  – godz. 8.40
          Grupa III „Motylki” – godz. 9.05 (śniadanie 8.30)
          Grupa IV „Jeżyki”    – godz. 9.30
          Grupa V „Zajączki”  – godz. 9.55
          Grupa VI „Sówki”    – godz. 10
          Grupa VII „Pszczółki” – godz. 10.45

Informujemy, że w/w godziny mogą ulec zmianie.

• Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego

• W związku z rekrutacją na nowy rok szkolny 2023/2024 rodzice dzieci uczęszczających zobowiązani są do złożenia „Deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego”
          Dnia 3 lutego 2023r. upływa termin ich składania.

Brak w/w dokumentu skutkuje utratą miejsca w naszym przedszkolu w przyszłym roku szkolnym oraz koniecznością wzięcia udziału w rekrutacji do naszego lub innego chorzowskiego przedszkola.
          Druki deklaracji są dostępne u Pań woźnych.

• DYŻUR WAKACYJNY

• DRODZY RODZICE

W ZWIĄZKU Z KONIECZNOŚCIĄ ZAPLANOWNIA PRZEZ WAS  URLOPÓW NA ROK 2023, INFORMUJEMY, ŻE NASZE PRZEDSZKOLE BĘDZIE PEŁNIŁO DYŻUR WAKACYJNY   W SIERPNIU.
          KRYTERIA NABORU NA DYŻUR WAKACYJNY ZOSTANĄ PODANE 03.04.2023 ROKU, WSZELKIE FORMALNOŚCI ZAŁATWIAMY W MACIERZYSTEJ PLACÓWCE

ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W TERMINIE OD 10.04.2023 DO 28.04.2023 W PRZEDSZKOLU

• MALUCHY W KRAINIE MUZYKI

• Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert, który odbędzie się 26 lutego 2023 roku o godz. 11:00

Muzyczna karuzela”, to autorskie piosenki i wesołe utwory skomponowane z myślą o maluchach, przedszkolakach i starszakach. Każdy członek rodziny znajdzie tu coś dla siebie.

• WAŻNE!!!

• Szanowni Państwo

Dnia 27 grudnia 2022r. (wtorek po świętachw placówce będą prowadzone awaryjne prace remontowe, polegające na wymianie uszkodzonego fragmentu instalacji wodno - kanalizacyjnej. Skutkuje to brakiem bieżącej wody w tym dniu. W związku z powyższym prosimy, w miarę Państwa możliwości, o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie. Dla dzieci, których rodzice nie mają takiej możliwości jesteśmy otwarci.