• Kampania KCPU „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

•

Zachęcamy Państwa do włączenia się w ogólnopolską kampanię Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

Kampania skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest ograniczenie używania urządzeń cyfrowych przez małe dzieci, zwłaszcza bez kontroli i asysty dorosłych. Działania kampanii nie zmierzają do zablokowania kontaktów małych dzieci z cyberświatem w ogóle. Celem jest propagowanie takich zasad i wzorów, które służą bezpiecznemu i kreatywnemu używaniu cybermediów przez dzieci.'

Kampanię, na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, realizuje Fundacja Poza Schematami. Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze stroną https://pierwszekroki.net/

• Ulotka o omdleniach

• Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. Został przygotowany w przystępnej dla młodych ludzi formie graficznej. Będzie szczególnie pomocny przy organizacji wydarzeń i uroczystości szkolnych z udziałem dzieci i młodzieży.
          Ulotka została przygotowana przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

• ZEBRANIE RODZICÓW

• DZIECI Z GR. I i II ODBĘDZIE SIĘ  - 5 WRZEŚNIA (wtorek) O GODZ. 17.00
          • DZIECI Z GR. IV  V ODBĘDZIE SIĘ -  6 WRZEŚNIA (środa) O GODZ. 17.00
          • DZIECI Z GR. III, VI i VII ODBĘDZIE SIĘ  - 7 WRZEŚNIA (czwartek) O GODZ. 17.00

( ZE WZGLĘDU NA OMAWIANIE ISTOTNYCH SPRAW OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA)

• WAŻNE!!!

• Drodzy rodzice

W związku z organizacją nowego roku szkolnego prosimy o złożenie do 30 czerwca „Deklaracji woli na rok szkolny 2023/2024”. Druki można pobrać i zwrócić u pań woźnych.

• Kiermasz

• DRODZY RODZICE!!!

Przypominamy, że 26 czerwca w godzinach od 13.00 do 16.15 w placówce odbędzie się kiermasz, na którym możecie Państwo zakupić karty pracy dla dziecka na rok szkolny 2023/2024.
          Szczegółowe informacje dotyczące tytułów i cen pakietów zostały Państwu przesłane mailem
          .

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

• Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2023/2024  - listy kandydatów zakwalifikowanych.

Szczegóły znajdują się w zakładce Rekrutacja 2023/2024

• ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH

• DRODZY PAŃSTWO

Zapraszamy na zebranie rodziców dzieci nowo przyjętych, 22 czerwca 2023 r. godz. 16.00.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń proszę o przybycie jednego rodzica bez dziecka.

Obecność obowiązkowa.

• ZBIÓRKA DLA UKRAINY

• Informujemy, że w odpowiedzi na prośbę skierowaną przez Zastępcę Prezydenta Miasta Pana Wiesława Ciężkowskiego, w naszym przedszkolu w dniach od 22 do 24 maja do godz. 8.30 organizowane będą dwie zbiórki dla naszych Partnerów z Ukrainy.

1. Zbiórka dla dzieci z Buczy:

- nowe zabawki,

- słodycze.

2. Zbiórka elektroniki i wyposażenia dla wojska ukraińskiego:

- komputery, laptopy, tablety (używane, niekoniecznie sprawne),

- telefony (również z klawiaturą),

- powerbanki,

- plecaki,

- śpiwory,

- karimaty,

- multitoole,

- rękawice robocze.

• Zbiórka - loteria fantowa

• Drodzy rodzice!
          W związku z organizowaniem loterii fantowej z okazji „Dnia Dziecka” – 1 czerwca, prosimy o przynoszenie zabawek, które moglibyśmy wykorzystać na fanty.
          Zbiórkę będziemy przeprowadzać do 22 maja. Liczymy na Wasze zaangażowanie.

• Konkurs plastyczny "CHIŃSKI LAMPION"

• DRODZY RODZICE!!!
          Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym NA CHIŃSKI LAMPION.
          Zadanie konkursowe polega na wykonaniu tradycyjnego chińskiego lampionu:

• praca musi mieć formę przestrzenną,
          • praca musi mieć możliwość zawieszenia w celu ekspozycji,
          • technika wykonania pracy dowolna

Podpisane lampiony należy dostarczyć do 4 majado godz. 8:30.

Liczymy na Państwa zaangażowanie.